ETUSIVU
     ILMOITTAUTUMINEN     TUOMARIT     TUOMARIESITTELYT     YHTEYSTIEDOT     AIKATAULUT     TULOKSET     MAJOITUS     KUVIA     HISTORIAA
    


TULOKSET 2018

 


ROTUKOHTAISIIN TULOKSIIN PÄÄSET TÄSTÄ



Ryhmäkilpailut su 09.09.2018


BEST IN SHOW - tuomari Tapio Eerola


1. cairnterrieri Sanderfield Sky Diver, om. Saruaho Lotta


2. espanjanvesikoira Aquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi


3. welsh corgi pembroke Caamora Shamquin I Have a Dream for Annline, om. Sutela Anneli


4. petit basset griffon vendéen Picasso v Tum-Tums Vriendjes, om. Huikeshoven Gwen & Repo Jaana & Leinonen Hanna


RYHMÄ 1 - tuomari Elena Ruskovaara


1. welsh corgi pembroke Caamora Shamquin I Have a Dream for Annline, om. Sutela Anneli


2. sk collie Clingstone's Make My Day, om. Asikainen Satu


3. belgianpaimenkoira tervueren Flammeus U Make Me Love, om. Sorsa Tarja


4. shetlanninlammaskoira White Coastal Singing in the Rain, om. Axi Marita & Inna Tolli


RYHMÄ 4 - tuomari Lars Hjelmtvedt


1. lk mäyräkoira Nimik Hovsa Hodja, om. Alaluusua Viivi & Nielsen Michael Allerup


2. pk kääpiömäyräkoira Quincas Ois Cappuccino, om. Smahl Susanna & Snellman Anu


3. kk kääpiömäyräkoira Freckle-Face Daisy, om. Lampero Pirjo


4. kk mäyräkoira Taxette's Alexandria, om. Sjöblad Else


RYHMÄ 5 - tuomari Regina Blessing


1. keeshond Eerondaali For Your Eyes Only, om. Finnberg Maaret


2. etnankoira Hadranensis Simba, om. Luomanmäki Inka


3. amerikanakita Inuline Hard as a Rock, om. Kukkola Hanna & Laura & Hagström Rickard & Nyman Molli


4. samojedinkoira Agrarium Daa Daa Dear Dylan, om. Remesaho Kaija & Neva Susanna


RYHMÄ 7 - tuomari Riitta Niemelä


1. italianseisoja Heinäaron Che Fico, om. Pallaskorpi Sonja


2. lk saksanseisoja Galaxy Dazzle Upé, om. Kämäräinen Heljä


3. auvergnenseisoja Wildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Rikkilä Anne & Bergsten Janette


4. punainen irlanninsetteri Dollydane's Oceans Pearl, om. Koivisto Jonna


RYHMÄ 9 - tuomari Sylvie Desserne


1. papillon Connection Siljans Copper Tiger, om. Lammenaho Marianne


2. kk villakoira mu/ru/va High Heels Diamonds Are Forever, om. Laulumaa Juulia


3. lhasa apso Diamella Love in Black Boots, om. Karenmaa-Nurminen Jaana


4. mopsi Kids of Candy Exceptionally Attractive, om. Thorman Satu


PARAS VETERAANI - tuomari Tapio Eerola


1. lapinporokoira Suukkosuun Shamaani, om. Hiltunen Pinja & Laitinen Sari


2. havannankoira Jatakabi's Xtempore, om. Kela Noora


3. pomeranian Pipperoo Catch Me If You Can, om. Tuuli Soile


4. sk collie Timonan Veronica Velvet, om. Tikkanen Tuula


PARAS KASVATTAJARYHMÄ - tuomari Marja Talvitie


1. kiinanharjakoira Jamming's, omm. Wikström Samu & Lella


2. keeshond Eerondaali, om. Turunen Petri


3. gordoninsetteri Goango, om. Hentunen Anne


4. pk chihuahua Biscuits, om. Kammonen Annika


JUNIOR HANDLER SM-OSAKILPAILU - tuomari Kristina Bergström


10-13 -VUOTIAAT


1. / 2. Venäläinen Lumi


2. Lähde Sanni


3. Tammi Emma


4. Pöyhönen Eerika


5. Vanne Karoliina


14-17 -VUOTIAAT


1. / 1. Pulli Sanni


2. Ruuni Ella


3. Leikkola Emmi


4. Verchinina Sandra


5. Mirtola Eerika



Ryhmäkilpailut la 08.09.2018


RYHMÄ 2 - tuomari Marja Talvitie


1. pyreneittenkoira Chenespace Came Saw Conquered, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia & Juulia


2. suursnautseri musta Acapulco z Tartaku, om. Fabergé Frances & Frycze Joanna


3. tanskandoggi ke/ti Edendane's Diamonds are Forever, om. Keyriläinen Netta


4. leonberginkoira Irtokarvan Prince Osama, om. Kallberg Veli-Pekka


RYHMÄ 3 - tuomari Svante Frisk


1. cairnterrieri Sanderfield Sky Diver, om. Saruaho Lotta


2. dandiedinmontinterrieri Dariant Egypt, om. Keränen Pekka


3. skotlanninterrieri Filisite Brash Dual Rate, om. Wind Pia


4. norwichinterrieri Nanstop Intermezzo, om. Suominen Raimo


RYHMÄ 6 - tuomari Lars Hjelmtvedt


1. petit basset griffon vendéen Picasso v Tum-Tums Vriendjes, om. Huikeshoven Gwen & Repo Jaana & Leinonen Hanna


2. rhodesiankoira Mankoyas Keen Kafka by Gambo, om. Hartikka Liisa


3. suomenajokoira Kahvanahon Metsärannan Suden Hetki, om. Engström Mikko & Lius Outi


4. pesukarhukoira Necku Coon Crazy, om. Savolainen Heidi & Vuokko


RYHMÄ 8 - tuomari Yvonne Jaussi


1. espanjanvesikoira Aquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi


2. irlanninvesispanieli Pooles Ide N Epik's Love to Pispala, om. Harju Pauliina


3. portugalinvesikoira Adventurer's Dorian Gray by Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana


4. fieldspanieli Bogdogs Born to Run, om. Hodgson Päivi & Arthur


RYHMÄ 10 - tuomari Leila Kärkäs


1. saluki Aziz Qismah, om. Jalkanen Stina & Janette


2. whippet Sagraour Graceful Henrietta, om. Aaltio Marina & Timonen Unto & Miettinen Sampo


3. italianvinttikoira Eledi Grace Ricciardo Reale, om. Raukola Olga


4. azawakh Japejukan Az'Ajman, om. Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka


PARAS VETERAANI - tuomari Tapio Eerola


1. cockerspanieli Coastline Johnny B Good, om. Korpi Mariann & Finnig Anett


2. walesinspringerspanieli Benton Winter Storm, om. Jaakkola Marjo


3. saluki Aziz Haifa, om. Ekblad Sanja & Kristina


4. hovawart Steinroller Petronella, om. Kilpinen Satu & Janne


PARAS KASVATTAJARYHMÄ - tuomari Marja Talvitie


1. kultainennoutaja Clearing Pond's, om. Aholammi Riikka


2. sileäkarvainen noutaja Heilurihännän, om. Nieminen Kirsi & Asko


3. walesinspringerspaniel Benton, om. Jaakkola Marjo & Serguskin Piia


4. norfolkinterrieri Mainly, om. Taipale Mari



JUNIOR HANDLER PIIRINMESTARUUS - tuomari Terhi Korhonen



1. Pulli Sanni


2. Nemlander Nella


3. Snellman Sabrina




JUNIOR HANDLER 10-13 - VUOTIAAT - tuomari Terhi Korhonen


1. / 2. Venäläinen Lumi


2. Tammi Emma


3. Kiiskinen Aatos


4. Laine Eveliina


JUNIOR HANDLER 14-17 - VUOTIAAT - tuomari Terhi Korhonen


1. / 1. Pulli Jenny


2. Nemlander Nella


3. Pulli Sanni


3. Verchinina Sandra


4. Snellman Sabrina